שיש למטבח

שיש למטבח הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר במטבח. בכל תהליך של שיפוצים ועיצוב מחדש של המטבח מתבצעת בדרך כלל גם ההחלפה של השיש למטבח. לחילופין, חשוב להחליף את השיש אחת לכמה שנים. זאת, במטרה למנוע נזילות ולמנוע בעיות אחרות שעלולות להתפתח עקב העובדה שהשיש נסדק או נשבר. נכון להיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי שיש למטבחים. חלק מסוגי השיש הם טבעיים ואילו חלק אחר מהסוגים של השיש הם סינתטיים. מהם הסוגים השונים הקיימים של שיש למטבח? כיצד צריך לבחור את השיש הזה? בשורות הבאות נעסוק בהרחבה בשאלות האלה.

סוגים טבעיים של שיש למטבח

באופן עקרוני קיימים, כאמור, שני סוגים ראשיים של שיש למטבח ובכלל. הסוג הראשון הוא שיש טבעי – כלומר שיש אשר נחצב מבטן האדמה, עובד והותאם למטבח באופן ספציפי. הסוג השני של שיש הוא סינתטי – כלומר שיש שנבנה מחומרים שונים ויוצר באופן מלאכותי על מנת למלא פונקציה מסוימת. באשר לשיש הסינתטי – כאן יש מבחר סוגים, שרק את חלקם נתאר כאן. באשר לשיש האמיתי – סוגי השיש האמיתי הם שיש וגרניט. השיש הוא אותו מחצב שבו השתמשו כבר בימי קדם, אם כי אז השימוש היה למטרות אמנות בלבד. בעידן המודרני התגלגל החומר הזה והפך למוביל בתחום המטבחים. החומר הטבעי השני הוא גרניט – גם כאן מדובר במחצב טבעי, שיש לעבד אותו ולהתאים אותו לאזור העבודה. מבחר הצבעים של שיש אמיתי ושל גרניט הוא מוגבל. עם זאת, כל דוגמה של גרניט היא ייחודית ואין שני משטחי גרניט זהים.

סוגים סינתטיים של שיש למטבח

הסוג הראשון של שיש סינתטי הוא אבן קיסר שהוא המוצר הוותיק והנפוץ ביותר. אבן קיסר מגיעה במגוון דגמים וצבעים וניתנת למחזור בקלות. מנגד, היא רגישה לחשיפה לשמש ולחומרים שונים הנשפכים עליה. כמו כן אבן קיסר רגישה לשריטות. הסוג הבא הוא פורצלן, שלמרות שהוא מיוצר באופן סינתטי הוא עמיד ואיכותי. הסוג האחרון הוא הקוריאן – שילוב בין חומרים שונים המכילים בין השאר פולימרים. מדובר בחומר עמיד יחסית, אם כי גם הוא רגיש לשריטות ולמכות. הוא מגיע במגוון צבעים וניתן להתאים אותו בדיוק למטבח. ככלל, בחירת שיש למטבח צריכה לקחת בחשבון את השילוב הנכון ביותר בין מחיר, איכות, מבחר ועמידות. מעוניינים לגעת עוד? רוצים לבחור את השיש הנכון והמתאים ביותר בצורה מושכלת? צרו קשר כעת ואחד מאנשי המקצוע המיומנים שלנו יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם לבחור ולהתאים את סוג השיש הטוב ביותר עבורכם.