נוירולוג לכלבים

נוירולוגיה הינו הכינוי הלטיני של תחום הרפואה אשר תחום העיסוק שלו הינו חקר מחלות העצבים בגוף החי. בעשורים האחרונים חלה התקדמות עצומה בתחום, הן באשר לאבחון נכון של מחלות ובעיות נוירולוגיות שונות והן באשר לאופי הטיפול בהן. ההתפתחויות הללו נוגעות, כמובן, גם לתחום הנוירולוגיה בבעלי חיים ובתחום של נוירולוגיה לכלבים בפרט. מהי נוירולוגיה לכלבים ומה בינה לבין נוירולוגיה בכלל? מה ההבדל בין אבחון בעיות נוירולוגיות ובכלל אצל כלבים, לאבחון בעיות אצל בני אדם? במאמר שלפניכם נשיב לשאלות הללו בקיצור ובבירור.

נוירולוגיה לבעלי חיים ולכלבים

תחום הנוירולוגיה עוסק, כפי שכבר הוזכר לעיל, בחקר מחלות העצבים בגוף החי. עם הבעיות אשר חקר נוירולוגי עשוי לאבחן, ניתן למנות בעיות פיזיולוגיות שונות המושפעות מבעיות במערכת העצבים, רפואת כאב וכן אפילפסיה. כל אלה, בנוסף לבעיות אחרות שגם הן קשורות בתחום. אחת המטרות של נוירולוג לכלבים הינה אבחון מהיר ומקיף ככל האפשר של בעיות נוירולוגיות ואחרות. זאת, במטרה למנוע מהבעיות הללו מלהתפתח ולפגוע עוד יותר באיכות החיים של הכלב. לעיתים מזומנות, האפשרות לטפל בכלב ולהביא להחלמתו קשורה לחלוטין בשלב שבו אובחנה הבעיה. ככל שהרופא הנוירולוג מנוסה יותר ומכיר את הסימפטומים השונים, הוא יכול לאפיין בקלות רבה יותר את הבעיה. זאת, תוך ביצוע בדיקות ממוקדות אשר יאששו את הממצאים. בהתאם לאבחנה, יכוון הרופא הנוירולוג ויתאים את הטיפול הנכון, בהתאם לאבחנה ולאפשרויות הטיפול.

מחפשים וטרינר מומחה לפריצות דיסק? לחצו כאן

אבחון בעיות נוירולוגיות בכלבים והייחודיות שלו

אחת הבעיות המוכרות בכל מה שקשור ברפואת בעלי חיים, היא העובדה שבעל החיים איננו מסוגל לבטא בצורה מילולית את הבעיות ולתאר את הכאבים שלו. נוירולוג לכלבים צריך, לפיכך, להכיר את הסימנים השונים לבעיות אצל הכלב ואת התגובות האפשריות שלו למצבים שונים. מי שמכיר כלבים, יודע שגם אם הם לא מדברים, הם יודעים היטב לבטא את מה שהם מרגישים. כל מה שצריך הוא הידע וההבנה המאפשרים לקשר בין ההתנהגות של הכלב ובעיות נוירולוגיות שונות. המומחים של VETNEURO אמונים על אבחון יעיל ומושכל של בעיות נוירולוגיות ואחרות אצל כלבים ובעלי חיים אחרים. כדאי ליצור קשר כעת והמומחים שלנו יסייעו בטיפול יעיל ומהיר בכלב שלכם.